Cluj-Napoca

    Sales Ambassador - Cluj-Napoca, România - KRONOSPAN TRADING SEBES

    KRONOSPAN TRADING SEBES
    KRONOSPAN TRADING SEBES Cluj-Napoca, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 4 zile în urmă

    Kronospan este lider mondial în producția de plăci pe bază de lemn, cu o tradiție de peste 127 de ani și 40 de fabrici care deservesc 125 de țări din întreaga lume. Cu un portofoliu impresionant de produse, am înțeles, de-a lungul timpului, că între calitatea produselor noastre și cea a oamenilor pe care îi angajăm există o legatură strânsă. Ceide membri ai echipelor Kronospan din toată lumea sunt motivația pentru care avansăm constant, atât tehnologic cât și profesional – de aceea, căutăm să ne completăm echipa cu competențe dovedite, dar mai ales cu colegi motivați.
    În acest moment suntem în căutarea unui nou coleg care să se alăture echipei Kronospan Trading, din poziția de:
    SALES AMBASSADOR
    (vânzări proiecte)
    Responsabilități:

    Comunică și interacționează direct cu clienții, oferind suport și îndrumare pe teme de design, de ambient și mobilier;
    Prezintă soluții concrete de utilizare a produselor Kronospan Trading în cadrul proiectelor de constructii, design, arhitectura, etc, oferind ghidaj în implementarea optimă a acestora;
    Colaboreaza cu restul echipei, oferind sprijin în activitățile de promovare și marketing de produs, precum și în cele de vânzări;
    Participare activă în cadrul evenimentelor (online și offline) organizate în cadrul showroom-ului;
    Răspunde la solicitări ce vizeaza informații despre colecții, decoruri, texturi și combinații cromatice recomandate;
    Participarea la evenimente (interne și externe) care au ca segment țintă arhitecții, designerii, producătorii de mobilier și afacerile conexe.
    Crește portofoliul de clienți din zona de proiecte, vizând zonele de Vest și Nord Vest a țării (Maramures, Oradea, Timisoara, Arad, Satu Mare, Cluj Napoca, etc);

    Cerințe:

    Studii superioare;
    Cunoștințe de limbă engleză, nivel avansat;
    Cunoștințe de utilizare Microsoft Office, Excel, PowerPoint, Canva;
    Vechime într-o poziție similară, minimum 1 an;
    Disponibilitate la deplasari atât în țară cât și în extern;
    Capacitate de organizare şi planificare;
    Abilități excelente de comunicare, relaționare, prezentare și promovare a produselor;
    Persoană responsabilă cu capacitatea de a lucra in echipă;
    Deschidere pentru domenii vizuale care apelează la compoziție, cromatică și simț estetic;
    Cunoașterea și înțelegerea tehnologiei de ultimă generație în domeniul designului de mobilier/ambient sau a sistemelor versatile de placări de interior sau exterior (fațadă), a construcțiilor de lemn, a conceptelor de eficiență energetică și sustenabilitate;
    Permis de conducere, categoria B.

    Beneficii:

    Salariu motivant;
    Primă de prezență – apreciem implicarea ta
    Bonus de performanță – încurajăm și premiem performanța
    Spor de 5% pentru minim 3 ani vechime în muncă – rasplătim experința ta de până acum
    Tichete de masă de 40 lei / zi;
    Transport decontat conform politicilor companiei – cautăm soluții pentru ca tu să faci parte din echipa noastra
    Prima de recomandare – te incurajăm să contribui la formarea echipei noastre
    Abonament medical – sănătatea ta este și una din prioritățile noastre
    Posibilitate de dezvoltare profesională continuă;
    Parte a unei echipe dinamice în continuă dezvoltare.

    La Kronospan, punem oamenii și succesul pe aceeași linie.