Electrician Pitesti - Pitești, România - IMSAT SA

    IMSAT SA
    IMSAT SA Pitești, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Electrician PitestiCandidatul ideal:

    Studii medii – Liceu, Scoala profesionala / Scoala de meserii – cu antetul ministerul educatiei si invatamantului si/sau ministerul muncii
    Experienta de minim 3 ani in domeniul montaj instalatii electrice industriale – curenti slabi, forta, instrumentatie
    Responsabilitate, echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine
    Apt medical pentru lucrul la inaltime
    Buna capacitate de comunicare si proactivitate
    Persoana organizata
    Permis conducere cat B
    Se va face verificarea teoretica si practica a cunostintelor.

    Descrierea jobului:
    Postul este in cadrul IMSAT Agenția Arges, + santiere IMSAT, dupa caz si raporteaza Sefului de atelier.
    Responsabilitati

    Citeste si interpreteaza corect schema electrica;
    Alege materialele, dispozitivele, echipamentele si aparatele de masura conform specificatiilor din schema;
    Stabileste traseul instalatiei in functie de cerinte si disponibilitati;
    Monteaza tuburile de protectie, conductorii si echipamentele si realizeaza conexiunile si izolatiile conform schemei si normelor tehnice de securitatea muncii;
    Pune sub tensiune instalatia si utilizeaza aparate, tehnici si proceduri specifice pentru verificarea functionarii acesteia;
    Executa in cadrul echipei revizii tehnice si reparatii planificate sau accidentale in statiile electrice, la tablouri electrice, celule de medie tensiune, instalatii electrice de iluminat exterior si interior, transformatoare de putere, cabluri de joasa si medie tensiune, motoare electrice, aparate de comutatie si protectie, baterii de condensatoare, etc.;
    Repara sau inlocuieste eventualele echipamente defecte, conductori, izolatii etc. conform cerintelor.

    Beneficii
    Se ofera un salariu atractiv, diurna, al 13-lea salariu, mediu de lucru profesionist, asigurare de viata, pachet de servicii medicale la o clinica privata.