Reglor montator termoplast - Hunedoara, România - DRÄXLMAIER România

    DRÄXLMAIER România
    DRÄXLMAIER România Hunedoara, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    DRÄXLMAIER România background
    Căutăm un Reglor montator care să se alăture departamentului Producție – TH.

    Responsabilități:

    Setează mașinile și echipamentele și creează condiții pentru capabilitatea producției;
    Intervine și face corecții asupra variațiilor dimensionale sau variațiilor de proces care influențează calitatea pieselor astfel încât să păstreze toleranțele și să aducă produsul în dimensiuni;
    Stabilirea și îndepărtarea deficiențelor (de ex. abateri de la toleranțe, lipsuri, repere false, achiziția materialelor, pierderi), dacă este cazul reparații ulterioare conform indicațiilor și documentației;
    Depanarea parțială a unor dereglări semnificative (de ex. perturbări de proces) la mașini, matrițe și instalații;
    Startează, monitorizează și oprește (dacă e necesar sau conform planificării) mașinile din producție;
    Determină cauzele defectelor, anunță și distribuie informația despre descrierea defectului găsit și oferă suport în optimizarea proceselor de lucru și sugerează îmbunătățiri.

    Cerințe:

    Studii medii tehnice sau Școală profesională ;
    Cunoștințe operare PC;
    Înțelegere tehnică, gândire logică, orientare spre proces;
    Disponibilitate pentru învățare;
    Aptitudini în situații de conflict;
    Lucru în echipă.

    Beneficii:

    Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
    Training inițial;
    Posibilități de avansare în cariera;
    Mediu de lucru competitiv.
    Prime anuale.

  • D-Career

    Reglor montator Termoplast

    Găsit în: beBee S2 RO - 4 zile în urmă

    D-Career Hunedoara, România

    Căutăm un Reglor montator care să se alăture departamentului Producție – TH. · Responsabilități: · Setează mașinile și echipamentele și creează condiții pentru capabilitatea producției; · Intervine și face corecții asupra variațiilor dimensionale sau variațiilor de proces care i ...

  • D-Career

    Reglor montator

    Căutăm un Reglor montator – șef grupă care să se alăture departamentului Producție TH. · Responsabilități: · Setează mașinile și echipamentele și creează condiții pentru capabilitatea producției; · Oferă școlarizare și suport tehnic pentru subordonați; · Coordonează personalul s ...