Inginer Ofertare Senior - București, România - iTalentHub

    iTalentHub
    iTalentHub București, România

    2 săptămâni în urmă

    Compania noastră caută un Inginer Ofertare Senior cu specializare în electricitate, instalații sanitare sau stingere incendii pentru a se alătura echipei noastre din departamentul de ofertare. Candidatul ideal va avea o experiență solidă în domeniu și va fi responsabil de elaborarea ofertelor tehnice și comerciale pentru proiecte complexe din domeniul construcțiilor.
    Responsabilități:

    Absolvent al Universitatea de Constructii, specializarea Instalatii
    Responsabil de ofertare în zona de electric si/sau instalații sanitare și de stingere a incendiilor;
    Intocmirea ofertelor in baza cererilor primite de la beneficiari;
    Intocmirea documentatiei necesare pentru participarea la licitatii (SEAP);
    Intocmirea de caiete de sarcini pentru lucrari de instalatii electrice si propunerea de solutii constructive;
    Actualizarea /redimensionarea solutiilor tehnice in functie se solicitari;
    Stabilirea/negocierea impreuna cu furnizorii a solutiilor/proiectelor/preturilor pentru lucrari sau proiecte importante;
    Intocmeste proiectele de montaj si devizele de echipamente si materiale (plus estimarea necesarului de manopera pentru realizarea proiectului)

    Cerințe:

    Studii superioare tehnice: în domeniul ingineriei (electrică, instalații sanitare, stingere incendii), Constructii (specializarea instalatii)
    Experiență anterioară relevantă în ofertare sau proiectare în domeniul construcțiilor.
    Cunoștințe solide de legislație și standarde tehnice în domeniul specific de specializare - Cursuri/atestari specifice postului: AutoCAD, instalatii HVAC;
    Abilități excelente de comunicare, planificare și organizare.
    Cunostinte PC: suita Microsoft Office;
    Limba Engleza la nivel conversational.

    Dacă ești o persoană proactivă, cu o atitudine pozitivă și dornică să se dezvolte profesional într-un mediu dinamic, te așteptăm să aplici pentru poziția de Inginer Ofertare Senior în cadrul echipei noastre. Oferim oportunități de creștere profesională, traininguri specializate și un mediu de lucru stimulant.