Manager Vanzari - Cluj-Napoca, România - Life Grup

    Life Grup
    Life Grup Cluj-Napoca, România

    4 săptămâni în urmă

    Descriere
    Cerinte
    -Experienta de minim 3-5 ani in vanzari + coordonare personal;
    -Excelente abilitati de comunicare, prezentare si relationare cu oamenii;
    -Capacitate de observare si analiza comportamentala;
    -Capacitate de a aplica scorecard-uri si de a face analize de proces;
    -Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare in paralel;
    -Capacitate de gestionare eficienta a timpului si prioritatilor;
    -Abilitatea de a conduce echipa in atingerea rezultatelor;
    -Capacitatea de a lua deciziile potrivite pentru depasirea obstacolelor;
    -Abilitatea de a-i motiva pe ceilalti, inteligenta emotionala si sociala;
    -Perseverenta, flexibilitate si integritate.

    Responsabilitati
    -Se asigură de atingerea target-elor financiare și a KPI-urile primiti;
    -Verifică periodic aspectele administrative;
    -Asigură calitatea climatului organizațional;
    -Este responsabil de menținerea unui nivel de performanță ridicat al echipei, inclusiv al veniturilor, fiind în permanență vigilent asupra încasărilor și programarilor pacienților din departamente;
    -Gestionează și deleagă resursele eficient, pentru a crește productivitatea și performanța, atât la nivel individual cât și de echipă;
    -Supraveghează și simplifică procesele de lucru - de la programările pacienților și înregistrarea lor, la chestiuni administrative;
    -Coordonează și răspunde de activitatea echipei sale, asigurându-se că angajații sunt pregătiți și apți pentru a-și îndeplini sarcinile;
    -Menține comunicarea cu partenerii companiei și/sau inițiază colaborări noi cu potențiali parteneri;
    -Se asigură de implementarea atât a politicilor și procedurilor interne, cât și a celor mai bune practici în modul de lucru al echipei;
    -Este responsabil și de procesul de recrutare: de la interviuri, la angajări și îndrumările necesare pentru noii angajați sau oricând e nevoie, inclusiv de procesul de training. Se ocupă și de recrutarea echipei medicale;
    -Asigură satisfacția pacientului și se ocupă de întrebări, reclamații sau diferite situații conflictuale pe care le va rezolva într-un mod profesionist, căutând mereu planuri de îmbunătățire pentru a preveni apariția lor;
    -Asigură respectarea reglementărilor din domeniu și a legislației muncii, cât și a celor mai bune practice;
    -Coordonează ședințele de personal cu toate departamentele clinicii;
    -Se ocupa de achizitii, verificarea stocurilor, inclusiv raspunde de inventarul produselor;
    -Nu în ultimul rând, este un lider autentic capabil de empowering al echipei pe care o coordonează, asigurând comunicarea constantă și cultura feedbackului constructiv.

    Beneficii :
    -Salariul fix net : 7000 lei;
    -Bonus lunar.