Consilier Juridic
Timişoara

    Consilier juridic - Timișoara, România - Kiwi Marketing & Education

    Kiwi Marketing & Education
    Kiwi Marketing & Education Timișoara, România

    2 săptămâni în urmă

    Căutăm un consilier juridic/legal care vrea să lucreze alături de noi și să reprezinte imaginea firmei noastre.

    Nivel: Avansat

    Locație: Timișoara

    Dacă ești o persoană ambițioasă, organizată, care se bucură de un mediu de lucru plăcut și plin de provocări, alătură-te echipei noastre pentru departamentul Juridic.

    Descrierea jobului:

    analizează contractele existente între companie și clienți/autori/furnizori/colaboratori, adaptandu-le conform legislației în vigoare și intereselor societății

    menține relația cu clienții și furnizorii

    menține relația cu firma de avocatură/jurist al societății

    întocmește formalitățile prevăzute de lege în vederea înființării/prelungirii/schimbare de sediu al unei firme

    elaborează/redactează/modifică contracte de furnizare servicii/ vânzare/ închiriere etc.

    păstrează o evidență a tuturor documentelor societății, inclusiv arhiva acesteia

    întocmește formalitățile pentru deschiderea procesului de dare în judecată în vederea recuperării financiare

    coordonează modificările documentelor oficiale ale societății (acte constitutive/modificări pe ele)

    întocmește documentele și rezolvă diverse reclamații efectuate de către clienți/furnizori

    Candidatul ideal:

    studiile postuniversitare și/sau masterul reprezintă un avantaj

    experiență relevantă - minim 2 ani

    experiență în sectorul juridic/legal reprezintă un avantaj

    cunoștințe de specialitate: drept civil, fiscal, penal, administrativ

    experiență în comunicarea cu autoritățile publice (ANAF, ANRE, etc.)

    experiența în lucru cu instanțele de judecată

    experiență în comunicare

    cunoștințe bune de operare PC

    capacitate de asumare a responsabilității și de luare a deciziilor, având capacitatea de analiză și sinteză

    disponibilitate către învățare și adaptare

    Și cel mai important, dacă știi cine e edu Kiwi și te potrivești cu misiunea noastră:
    Ne dorim să schimbăm viața a un milion de români prin educație. Așa că, promovăm și vindem cursuri online din medii diverse: business, marketing, SEO, dezvoltare personală, relații, vindecarea traumelor, încredere în sine.
    Vino alături de noi dacă și tu crezi sincer că educația poate să ajute un om, poate să-i facă viața mai frumoasă, mai liniștită, mai prosperă.

    Te potrivești cu noi dacă:

    Te documentezi înainte de a începe să lucrezi. Așa cum știi deja, acest aspect este deosebit de important în meseria ta.

    Te descurci să lucrezi singur/ă pe materiale, dar în același timp colaborezi bine cu ceilalți oameni din #kiwi team.

    Lucrezi bine pe bază de feedback (fie și el negativ).

    Ești bine organizat și te educi constant.

    Nu ești doar executant, ci îți place să iei inițiativă. Ne propui idei, vezi unde avem loc să inovăm și ai impact pe orice proiect lucrezi.

    Ești ok să lucrezi într-un mediu profesional și creativ, unde lucrăm mult și pe repede-înainte – dar ne și distrăm pe măsură.

    Ești conștient că nimic nu e mai rău decât să stai pe loc. Așa că faci tot posibilul să-ți dezvolți în continuu abilitățile, ca să faci performanță pe termen lung în cariera ta.

    Îți pasă de munca ta. Livrezi la timp, îți faci task-urile cu grijă și responsabilitate și nu ești aici doar pentru un salariu.

    Noi ne uităm peste materialele tale și dacă simțim că ne potrivim, te contactăm pentru un interviu

  • CRC GROUP

    Consilier juridic

    6 zile în urmă

    CRC GROUP Timișoara, România Full time

    Ne mărim echipa, iar tu poți fi noul nostru coleg. Căutăm o persoană talentată și dornică să își folosească toate abilitățile pentru postul de Consilier Juridic cu experiență. Îți spunem succint că suntem tineri și că ne place să muncim împreună, astfel avem un climat sănătos de ...

  • DM DROGERIE MARKT SRL

    1 săptămână în urmă

    DM DROGERIE MARKT SRL Timișoara, România Full time

    Employment type: Salaried employerExperience level: 3 - 4 yearsDescriptionText introductivAlătură-te echipei dmResponsabilitățiOferă suport de specialitate și consiliere juridică departamentului HRConsiliază managementul cu privire la corectitudinea și modul de realizare al proce ...