Timişoara

    Expeditor/ Dispecer International Marfa 3,5T - Timișoara, România - Volo Trans Spedition SRL

    Volo Trans Spedition SRL
    Volo Trans Spedition SRL Timișoara, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Expeditor International Marfa 3,5T
    Compania noastră caută un Expeditor Internațional de Marfă cu experiență pentru a se alătura echipei noastre dinamică. Dacă ești o persoană organizată, responsabilă și dornică să lucreze într-un mediu stimulant, această poziție ar putea fi potrivită pentru tine.
    Responsabilități:

    Contractarea de curse pentru mașinile din flota clienților existenți și/sau bursa de transport;
    Transmiterea comenzilor către departamentul de planificare/monitorizare;
    Soluționarea promptă a problemelor și a situațiilor neprevăzute întâmpinate în procesul transportului de mărfuri;
    Colaborarea eficientă cu departamentele interne pentru a asigura buna funcționare a operațiunilor de transport marfă internațional;
    Asigurarea respectării termenelor de livrare și a regulilor de transport internațional;
    Comunicarea eficientă cu clienții pentru a asigura o logistică fluidă;
    Întocmirea documentelor necesare pentru transportul internațional de mărfuri.

    Cerințe:

    Experiență anterioară în expediții internaționale de mărfuri sau firma de transport marfuri.
    Cunoștințe solide privind regulile și procedurile de transport internațional;
    Abilități excelente de comunicare și rezolvare a problemelor.
    Cunoștințe avansate de limba engleză (obligatoriu);
    Atent la detalii și orientat către obținerea rezultatelor;
    Disponibilitatea de a lucra în ture de la biroul din Timișoara.

    Beneficii:

    Salariu competitiv și pachet de beneficii motivante;
    Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
    Prime de sarbatori.
    Tichete de masa

    Cine suntem noi? Suntem o echipă puternică, mereu în evoluție. Începând din anul, la Volo Trans Spedition ne ghidăm după standarde de excelență și aspirăm să fim un model de afacere de succes. Promovăm etica și profesionalismul în tot ceea ce facem.
    Dacă ești o persoană organizată, orientată către rezultate și pasionată de domeniul logistic, te invităm să aplici pentru poziția de Expeditor Internațional Marfa 3,5T. Așteptăm cu nerăbdare să facem cunoștință cu tine și să discutăm mai multe detalii despre această oportunitate de carieră.
    Notă: Doar candidații selectați pentru interviu vor fi contactați. Vă mulțumim pentru înțelegere.

  • Pesel Timișoara, România Full time

    MyPesel SRL – firma specializata in intermedierea dе transport rutier intern si international dе marfuri isi dezvolta echipa cu noi colegi care sa performeze in rolul dе Stivuitorist. · Cautam o persoana energica, serioasa, responsabila, cu experienta in logistica pentru unul din ...

  • S.C. ROCK TRANS SPEDITION S.R.L.

    Expeditor international

    S.C. ROCK TRANS SPEDITION S.R.L. Timișoara, România Full time

    Expeditor International - Rock Trans Spedition SRL · Suntem pe piata din anul, suntem companie de expeditii si transport marfa atat rutier cat si aerian/naval, cu capital 100% romanesc. · Ce facem noi practic? Transportam toate produsele care ne inconjoara. Miscam lumea. · Candid ...

  • TDRO

    Dispecer - transport marfa

    3 zile în urmă

    TDRO Arad, România Full time

    Candidatul Ideal · Societatea Transdanubia Spedition , companie internationala, cu sediul in Sinnicolaul Mare , avand peste 76 de ani de experienta pe piata transporturilor in Europa.. · Suntem in cautarea unui coleg care sa completeze echipa de Dispeceri/Speditioneri pentru Punc ...