Economist - București, România - Universitatea Romano Americana

    Universitatea Romano Americana
    Universitatea Romano Americana București, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Candidatul Ideal
    Cerințe: Absolvent de studii superioare economice; Experiență în domeniul financiar/contabil de minim 3 ani; Cunoașterea ERP WinMENTOR ENTERPRISE (constituie avantaj); Cunoștințe de operare MS Office (Word si Excel); Seriozitate, organizare, dinamism, implicare, spirit de echipă; Persoană capabilă să învețe rapid și dornică să se dezvolte profesional în cadrul instituției noastre, indiferent de nivelul actual de experiență în acest domeniu.
    Descrierea jobului
    Responsabilități: Efectuează înregistrarea cronologică și sistematică a tuturor documentelor financiar/contabile - facturi de achiziții, facturi de vânzări, state de salarii, registrul de casă, extrase de cont, amortizare mijloace fixe, deconturi de cheltuieli, reevaluare elemente patrimoniale exprimate în valută; Întocmește diverse situații, rapoarte, analize financiar/contabile solicitate de management; Participă la activitățile de închidere de lună/an; Îndosariază și arhivează documentele după înregistrare; Participă la operațiunile de inventariere a patrimoniului. Înregistrează și actualizează plățile aferente taxelor studenților în sistemul nostru informatic; Gestionează corespunzător documentele și a dosarele financiare ale studenților; Comunicarea studenții - răspunde la întrebările și solicitările studenților referitoare la taxe și plăți; Ține evidența tuturor contractelor încheiate cu studenții (cazare, studii, formare profesională); Întocmește situații centralizatoare/statistice financiare pentru studenți; Întocmește deconturile de cheltuieli, dispozițiile de plată, ordinele de plată prin aplicatia internet banking, ordinele de deplasare.
    Beneficii: Tichete de masă - 40 lei/zi; Decont transport; Decont servicii formare profesională; Bonus în funcție de performanță; Zile suplimentare de concediu de odihnă, în funcție de vechimea în organizație; Reduceri de 50% la abonamentele pentru utilizarea facilităţilor sportive ale universității; O zi liberă plătită cu ocazia zilei tale de naștere; Posibilitatea de a beneficia de o bursă Erasmus/an (formare profesională de scurtă durată la o instituție parteneră din străinătate).
    Descrierea companiei
    Universitatea Româno-Americană este instituție de învățământ superior, persoană juridică de drept privat și de utilitate publică, parte a sistemului national de învățământ. MISIUNE: Să ofere EDUCAȚIE și CERCETARE la un înalt standard de CALITATE, într-un climat intern stimulativ intelectual atât pentru studenți, cât și pentru întreagă comunitate academica. VIZIUNE: Promovând un management academic prin excelență strategic, Universitatea Româno-Americană este recunoscută la nivel național și internațional ca o universitate de elită. VALORI: Promovarea excelenței, creativitate și inovare, libertate de gândire și exprimare, responsabilitate profesională, morală și socială, cooperare și comunicare.