Locuri de muncă

    Sales Back Office - Mogoșoaia, România - PRAMAC

    PRAMAC
    PRAMAC Mogoșoaia, România

    3 zile în urmă

    Descriere
    Responsabilitati:

    Procesarea si facturarea comenzilor: primeste si proceseaza comenzile de vanzari primite de la clienti sau de la reprezentantii de vanzari. Verifica detaliile comenzilor, le introduce in sistem si se se asigura ca produsele sau serviciile solicitate sunt disponibile si pot fi livrate in termenul stabilit.
    Suport administrativ: ofera suport administrativ echipei de vanzari. Gestioneaza intocmirea si actualizarea documentelor de vanzare, cum ar fi ofertele, contractele sau rapoartele de vanzari. Este responsabil de gestionarea bazei de date a clientilor, actualizarea informatiilor despre acestia.
    Asistenta clienti: Ofere asistenta clientilor in ceea ce priveste intrebarile sau problemele legate de comenzile lor. Raspunde la solicitarile clientilor prin telefon, e-mail sau alte canale de comunicare, si sa rezolve problemele legate de reclamatii, stocuri, preturi, documente si fise tehnice intr-un mod prompt si eficient.
    Comenzi catre fabrici: Transmiterea comenzilor catre fabrici pentru a se asigura ca produsele comandate de clienti sunt livrate in termen si in conformitate cu cerintele acestora. Comunicarea cu furnizorii pentru a stabili timpul de productie si pentru a urmari statusul comenzilor. Gestionarea si urmarirea livrarilor de la fabrici pentru a se asigura ca acestea sunt realizate la timp si in conformitate cu cerintele clientilor.
    Introducere date CRM: Actualizarea si gestionarea unui sistem CRM. Introduce si actualizeaza informatiile despre clienti, inclusiv date de contact, istoricul comenzilor si preferintele acestora. Monitorizeaza si raporteaza activitatile de vanzari in CRM, cum ar fi inregistrarea interactiunilor cu clientii si actualizarea stadiului ofertelor sau contractelor.
    Follow-up oferte: Se asigura ca ofertele pe care le-a trimis catre clienti sunt urmarite in mod corespunzator si obtine un feedback de la clienti. Coordoneaza si monitorizeaza procesul de follow-up, comunicand cu reprezentantii de vanzari si clientii pentru a obtine feedback. Actualizeaza stadiul ofertelor in CRM si genereaza rapoarte privind rezultatele follow-up-ului.

    Profilul candidatului:

    familiarizat cu sisteme de facturare

    abilitatea de a asimila informatii despre stocuri si preturi pentru intregul portofoliul de produse

    capacitatea de a interactiona cu o gama variata de funizori externi

    administrare si organizare a documentelor (contracte, oferte, fise de produs, certificate de garantie)

    abilitati de comunicare cu clientii, cu inclinare spre rezolvarea eficienta a solicitarilor acestora

    XLS deprinderi nivel mediu

    EN nivel mediu

    excelent management al timpului, capacitatea de a fixa prioritati

    Oferta noastra:

    CO 25 zile/an
    training in produse si in dezvoltare business
    tichete de masa
    bonus din vanzari
    echipa cu experienta in domeniu, ce ofera suport in acumularea de cunostiinte despre produse si despre piata
    excelenta posibilitate de dezvoltare personala in vanzari prin gama multipla de produse si diversitatea segmentelor de piata si a canalelor de distributie
    vei activa intr-o industrie in plina expansiune si transformare

    Candidatii cu mini interviul completat au prioritate in procesul de selectie.
    Numai candidatii selectati vor fi contactati Va multumim pentru interesul acordat

  • Vector International SRL

    Customer service

    1 zi în urmă

    Vector International SRL Mogoșoaia, România Full time

    Activitatea se va desfășura la sediul societății din Mogoșoaia, parc Logicor, str. Buiacului · Pentru echipa de suport clienți/back office căutăm o persoană ale cărei principale responsabilități vor fi de a: · Prelua și gestiona comenzile. · Menține legătura cu clienții și a-i c ...

    2 săptămâni în urmă

    Pentru echipa de suport clienți/back office căutăm o persoană ale cărei principale responsabilități vor fi de a: · Prelua și gestiona comenzile. · Menține legătura cu clienții și a-i consilia în alegerea produselor. · Emite facturi, avize sau chitanțe în funcție de situațiile spe ...