Contabil Junior
Dragomireşti

    Contabil junior - Dragomirești-Deal, România - Still Material Handling Romania SRL

    Still Material Handling Romania SRL
    Still Material Handling Romania SRL Dragomirești-Deal, România

    6 zile în urmă

    Căutăm un profesionist cu o atitudine proactivă și o deschidere către noutate, capabil să lucreze eficient în echipă. Este important să fie ambițios și pasionat de ceea ce face, având dorința și capacitatea de a învăța rapid. Experiența anterioară în contabilitate este un avantaj, iar cunoștințele de lucru în SAP sunt apreciate.
    Responsabilitățile principale:
    În acest rol, vei avea taskuri variate, predominant în domeniul contabilității, dar și responsabilități administrative, precum:

    Înregistrarea facturilor de leasing în SAP;
    Monitorizarea și înregistrarea zilnică a încasărilor de la clienți;
    Transmiterea notificărilor către clienți pentru recuperarea creanțelor neîncasate;
    Actualizarea și gestionarea bazei de date a clienților;
    Reconcilierea cu clienții/furnizorii și colaborarea în auditul anual al situațiilor financiare;
    Emisiunea și înregistrarea facturilor de avans/facturilor manuale;
    Asigurarea procesului corect al deconturilor și arhivarea documentelor suport;
    Comunicarea eficientă cu angajații și susținerea proceselor de eficientizare a departamentului.

    Responsabilități administrative:

    Monitorizarea contractelor de servicii precum curățenie, transport pentru angajați și arhivare documente;
    Asigurarea stocului permanent și identificarea de soluții eficiente pentru produsele necesare la birou;
    Acordarea numere de înregistrare pentru diverse documente.

    Ce oferim:

    Salariu fix și beneficii precum bonuri de masă și abonament medical;
    Traininguri de dezvoltare profesională și personală;
    Transport asigurat de la stația de metrou Pacii la sediul firmei și retur;
    Oportunitatea de a acumula cunoștințe solide în domeniul contabilității și de a te dezvolta profesional;
    Îmbunătățirea abilităților de organizare și comunicare prin interacțiunea cu colegii și partenerii de afaceri;
    Posibilitatea de a lucra într-o companie cu tradiție în domeniul serviciilor logistice.