Bucharest

    Frizer canin cu experienta sau ajutor frizer canin - București, România - Perfect Pet

    Perfect Pet
    Perfect Pet București, România

    4 zile în urmă

    Căutăm colegi/colege noi pentru posturile de frizer cu experientă sau începător (spalător caini).
    Locație: Este posibil să lucrezi într-una dintre locațiile noastre din sectoarele 2/4: Ștefan cel Mare (metrou Obor), Morarilor (metrou Costin Georgian), Str. Anton Bacalașa (metrou Apărătorii Patriei).
    Locația va fi determinată după interviu, în funcție de experiența, domiciliu și nevoia din fiecare sediu.

    1. Postul de frizer experimentat se adresează persoanelor ce pot cosmetiza fără ajutor caini din rasele comune (minim bichon, shihtzu, metiși, samd).Atribuții:

    Cosmetizarea câinilor. (și pisicilor în funcție de experiență)
    Curățenia în sala de frizerie.
    Curățarea propriilor echipamente.
    Alte atribuții ce țin de activitatea de frizerie.

    Beneficii:

    Cel mai mare salariu din domeniu (până la 10 mii lei brut/lună)
    FĂRĂ atribuții de încasare/raspuns la telefon / programări / încasare pet shop/ etc.
    Forme de angajare legale. Contract de muncă pe perioadă nedeterminată.
    Clienți pe durata întregului an. (inclusiv iarna)
    Orar de lucru de 40-42h săptămânal, în medie 5 zile de câte 8h (posibilitatea de alegere a programului între: Marți-Sâmbătă lucrat cu Duminică- Luni liber sau un weekend da, unul nu.
    Pauză de masă de 30 de minute la jumătatea programărilor.
    Prezența permanentă a unui medic (avem cabinet în fiecare locație) și suport în situațiile dificile.
    Lucrul în cel mai popular salon de frizerie pentru animale. (3 locații în București, peste 10 mii de animale cosmetizate anual)
    În unele locații există începători ce pot oferi ajutor suplimentar în perioadele foarte aglomerate, pentru curățenie, ținut de animale, uscat/spălat, preparat șampoane, etc.
    Lipsa oricăror griji ce țin de echipamente, consumabile, cosmetice, etc.

    2. Postul de începător se pretează celor ce au o experiență minimă în cosmetizarea sau interacțiunea cu animalele de companie, în oricare din următoarele situații:- curs de frizerie canină- curs de dresaj canin- curs de tehnician veterinar- să fi lucrat ca și asistent/ajutor/vânzător într-un cabinet veterinar / frizerie canină / pet shop, unde să fi interacționat direct cu animalele- voluntariat la un adăpost- crescător sau lucrător la un crescător de câini / canisă- experiență extinsă în interacțiunea cu animalele de companie (preferabil mai mult decât "am câine acasă de 3 luni")Atribuțiile postului sunt:

    Ajutarea frizerilor cu experiență la programările cu tuns (ținut câini agitați, spălat)
    Curățenia în sala de frizerie
    Curățenia în recepție
    Pregătirea șampoanelor/altor cosmetice
    Programări proprii la spălat câini
    Alte activități de ajutor al colegilor cu experiență din locație (în cabinet, în hotelul de pisici, etc)

    Jobul este full time - nu se pretează persoanelor cu alt job care "vor sa încerce și asta". Se face contract de muncă pe perioadă nedeterminată din prima zi și salariul se păstrează pe durata întregului an (nu este un job sezonier).Locație: Este posibil să lucrezi în una dintre locațiile noastre din sectoarele 2/4: Ștefan cel Mare(metrou Obor), Morarilor (metrou Costin Georgian), Str. Anton Bacalașa (metrou Apărătorii Patriei). Cel puțin câteva luni - în perioada de training, va trebuie să ai disponibilitate să lucrezi alternativ în oricare din sediile noastre. Prioritatea este să înveți cât mai rapid așa îți vom face programul în așa fel încât să ajungi întotdeauna acolo unde sunt programări mai multe.Programul de lucru este de 40h pe saptamana, impartite in 5 zile lucrate in fiecare saptamana.Beneficii:

    Salariu: 2900 lei în prima lună, 3000 lei în a doua lună, 3200 lei din a treia lună. (bonuri incluse 600 lei). Salariul de început poate fi mai mare în funcție de experiență.
    Contract de muncă și toți banii legali din prima zi.
    Tips din partea clienților la programările proprii.
    Reduceri la produse și servicii pentru animalele proprii.
    Învățarea tunsului în 3-4 luni (în funcție de îndemânare), creșterea ulterioară a câștigurilor.
    Lucrul în cel mai popular salon de frizerie canină din România.
    Program de 8h/zi, 40h pe săptămână.
    Pauză de masă de 30 de minute la jumătatea programului.