Asistent Medical Generalist
Craiova

    Asistent medical generalist - Craiova, România - IPCM

    IPCM
    IPCM Craiova, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Descriere post: Asistent Medical Generalist
    Suntem în căutarea unui asistent medical generalist dedicat și pasionat, care să se alăture echipei noastre din cadrul unității noastre medicale de înaltă calitate.
    Aveți certificat de membru (OAMGMAMR) si asigurare malpraxis valabile? S-ar putea sa fiți noul nostru Asistent Medical Generalist
    Responsabilități:

    Asigurarea îngrijirii și supravegherii pacienților conform protocoalelor stabilite
    Evaluarea pacienților : participă la evaluarea inițială a pacienților care ajung în clinică, colaborând cu personalul medical și cu medicul pentru a obține o înțelegere comprehensivă a stării de sănătate a pacientului.
    Administrarea tratamentului: este implicat în administrarea medicamentelor prescrise de medici specializați. Acest lucru poate include pregătirea și administrarea medicamentelor, monitorizarea efectelor secundare și educarea pacienților despre medicamentele lor.
    Monitorizarea stării pacienților: poate fi responsabil de monitorizarea stării de sănătate a pacienților, inclusiv a semnelor vitale, a comportamentului și a reacțiilor la tratament.
    Asistență în terapie și intervenție: Asistentul medical poate asista medicii și terapeuții în sesiunile de terapie și intervenție cu pacienții. Acest lucru poate include participarea la sesiuni individuale sau de grup și oferirea de suport și îndrumare.
    Educație și consiliere: Asistentul medical poate furniza educație și consiliere pacienților și familiilor acestora despre afecțiunile avute, tratament, managementul simptomelor și strategii de adaptare.
    Recoltarea probelor biologice adulți si copii; Oferă informații corecte pacienților despre modalitatea de recoltare, eliberarea rezultatelor, pregătirea necesara in vederea efectuării diferitelor investigații;
    Primirea si predarea probelor;
    Colaborare interprofesională: colaborează strâns cu medicii, terapeuții, asistenții sociali și alți membri ai echipei medicale pentru a asigura o îngrijire coordonată a pacienților.
    Documentare și raportare: Asistentul medical este responsabil de documentarea adecvată a informațiilor relevante privind starea și progresul pacienților în dosarele lor medicale, precum și de raportarea incidentelor sau schimbărilor semnificative în starea acestora către medicii și personalul de conducere. Menținerea documentației medicale actualizate și completarea fișelor de observație

    Cerințe:

    Aviz de libera practica si asigurare malpraxis valabile;
    Studii de specialitate;
    Abilități excelente de comunicare și relaționare cu pacienții și colegii
    Orientare către pacient, empatie și profesionalism

    Experiență de lucru cu calculatorul;

    Seriozitate si responsabilitate, atitudine proactiva si pozitiva;

    Promptitudine in realizarea sarcinilor, abilități de munca in echipa.

    Beneficii:

    Oportunitatea de a lucra într-un mediu medical modern și bine echipat;
    Dezvoltarea profesională continuă prin participarea la cursuri și training-uri specializate;
    Implicarea activă în "Studiile Clinice";
    Pachet salarial motivant și beneficii suplimentare;
    Posibilitatea de a avea un impact pozitiv asupra vieților pacienților;

    Dacă sunteți o persoană dedicată, empatică și dornică să contribuie la îngrijirea pacienților noștri, vă invităm să aplicați pentru poziția de Asistent Medical Generalist.