Tehnician Curenti Slabi - București, România - S.C. Best Corporate Labour Recruitment S.R.L.

    S.C. Best Corporate Labour Recruitment S.R.L.
    S.C. Best Corporate Labour Recruitment S.R.L. București, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Tehnician Curenti Slabi
    Suntem în căutarea unui Tehnician Curenti Slabi care să se alăture echipei tehnice din cadrul unei companii de automatizari industriale cu proiecte in diverse industrii: constructii, auto, productie, oil & gas, railway, securitate.

    Profil candidat:
    - Studii tehnice medii sau superioare- Experienta profesionala de minim 1 an in domeniu- Bune abilitati de comunicare, exprimare clara, personalitate deschisa- Inclinatii spre invatarea de noi tehnologii si produse- Carnet de conducere auto categoria B (experienta minim 1 an);- Disponibilitate de a face deplasari in tara.
    Cunostinte tehnice necesare:- Instalare si configurare echipamente CCTV, Control acces, Efractie, Incendiu, AV- Cunoasterea operatiunilor de instalare si sertizare pentru tipuri de cabluri de retea (UTP, FTP, SFTP, Cat 5 5e, Cat 6 6a, fibra optica, coaxial, etc)
    Responsabilitati:
    - Instalare si punere in functiune de instalatii electrice de joasa tensiune, curenti slabi (CCTV, Retea date, Control acces, Efractie etc) si de automatizare- Service si mentenanta pentru sistemele livrate- Diagnosticarea corecta a problemelor reclamate de client- Gasirea solutiilor optime de remediere a sistemelor, instalatiilor- Instruirea operatorilor pentru sistemele si produsele livrate de companie- Imbina activitati de birou cat si de teren (60% teren; de ex. montaj pe autostrazi; 2 saptamani teren cu 1 birou sau 4 zile teren cu 1 birou, lipita de weekend)
    Se ofera salariu fix, diurne pentru deplasari, prime de sarbatori, abonament medical. In cazul deplasarilor se asigura transport, cazare in conditii decente.