Bucharest

    Specialist Reclamatii - București, România - WORLD OF HAND TOOLS SRL

    WORLD OF HAND TOOLS SRL
    WORLD OF HAND TOOLS SRL București, România

    2 săptămâni în urmă

    WORLD OF HAND TOOLS, companie româneasca, leader în piața de scule de mână, unelte de grădină, echipamente de garaj și electrice pe piața romanească, prin brand-urile DENZEL, MTX, STELS, SPARTA, GROS, PALISAD, cu prezența în toate rețelele cu renume, având un portfolio de peste 4500 SKU,
    anunță poziția vacantă de SPECIALIST RECLAMATII.

    Candidatul ideal:Profil:

    Studii superioare finalizate cu licenta;
    Minim 1 an experienta in gestionarea reclamatiilor (in orice domeniu) sau in domeniul asigurarilor – gestionarea daunelor, juridic sau vanzari;
    Bune abilitati de operare PC, cunostinte de raportare si analiza;
    Capacitate de a gestiona procesele de colectare, structurare si interpretare a informatiilor relevante;
    Orientare catre client, colaborativa;
    Orientare spre rezultate si imbunatatire continua;
    Cuoasterea limbii ruse - nivel avansat

    Responsabilitati:

    Inregistreaza in baza de date 1C reclamatiile clientilor;
    Solutioneaza sesizarile si reclamatiile primite in companie, prin toate canalele de intrare, conform normelor legale si interne;
    Ofera suport in monitorizarea, analizarea si raportarea indicatorilor cheie ai procesului de sesizari;
    Asigura comunicarea cu reclamantii pe tot parcursul procesului de primire si solutionare a sesizarilor, pe toata caile de comunicare, dupa caz (telefonic, email, posta etc.);
    Analizează o varietate de surse de informaţie in vederea finalizarii corecte si rapide a cazului;
    Identifica factorii care au dus la generarea sesizarii/ reclamatiei;
    Contribuie la imbunatatirea proceselor de gestionare a reclamatiilor;
    Participa la activitatea de control al calitatii fluxurilor si proceselor cu impact direct sau indirect in satisfactia clientilor, participa la elaborarea si comunicarea planurilor de actiune pentru reducerea numarului de sesizari si reclamatii;
    Asigura suport pentru utilizatorii aplicatiei de gestionare a reclamatiilor in vederea introducerii corecte si complete a datelor necesare solutionarii cazurilor;

    Beneficii:- Job dinamic si atractiv;- Posibilitati de promovare;- Mediu de lucru placut.
    Salariu net 3000 ron.

    *Compania noastra garanteaza confidentialitatea aplicarii pentru acest post;*CV-urile candidatilor ce nu corespund la cerintele mentionate nu vor fi luate in considerare.

  • Clinica de Implantologie si Estetica Dentara Dr. Abboud București, România Full time

    Echipa Smile Design este in cautarea unui Costumer Care Specialist/Front Office Wizard, varsta cuprinsa intre 20-30 ani, care să jongleze cu programările ca un adevărat artist și să întâmpine clienții cu un zâmbet mai strălucitor decât soarele de vară. · Ce ar fi nemaipomenit? Sa ...

  • Inevo SRL

    Customer Support Specialist

    6 zile în urmă

    Inevo SRL București, România Full time

    Cautam un nou membru in echipa noastra pentru postul de Customer Support Specialist. · Noi suntem o echipa tanara, dornica de dezvoltare, ne pasa maxim de clientii si de nevoile lor si ne dorim sa oferim, in fiecare interactiune, o experienta wow. · Compania noastra isi propune s ...

  • SYNEVO

    specialist relatii clienti

    SYNEVO Chiajna, România Full time

    Suntem în cautarea unui coleg profesionist care sa se alature echipei noastre pe postul de Specialist Relatii Clienti. · Daca esti o persoana cu bune abilitati de comunicare scrisa si verbala, dispusa sa asigure o relatie deschisa in permanenta cu fiecare client Synevo, avand ca ...