Economist/contabil - Câmpina, România - SC CEMROM SA

    SC CEMROM SA
    SC CEMROM SA Câmpina, România

    3 săptămâni în urmă

    Descriere
    Denumirea postului : ECONOMIST/CONTABIL

    Locatie: Sediul CEMROM ., CAMPINA, Taberei , , ,

    Se ofera:

    Salariu atractiv;

    Prima Paste, Craciun, bonusuri ocazionale.

    Cerinte:

    Studii superioare

    Experienta de minimum 5 ani pe o pozitie similara

    Cunostiinte de legislatie in domeniul financiar - contabil;

    Abilitati de utilizare a programelor informatice de contabilitate;

    Reprezinta un avantaj cunoasterea programului SAP;

    Capacitate de a respecta termenele limită.

    Responsabilitati:

    Asigura inregistrarea cronologica, sistematica si corecta a documentelor financiar-contabile ale societatii;

    Respecta termenele limita impuse pentru predarea raportarilor lunare;

    Elaboreaza in termen util situatiile privind raportarile catre conducerea societatii;

    Urmareste si asigura organizarea, clasarea, indosarierea si pastrarea la arhiva a tuturor documentelor care stau la baza operatiunilor contabile.