STATISTICIAN MEDICAL - București, România - DIAVERUM ROMANIA

    DIAVERUM ROMANIA
    DIAVERUM ROMANIA București, România

    1 săptămână în urmă

    Căutăm STATISTICIAN MEDICAL pentru echipa centrului Diaverum Bucuresti

    Diaverum este unul dintre liderii mondiali în furnizarea de servicii medicale de îngrijire a pacienților cu boli renale. În cadrul Diaverum sunt tratați anual peste patruzeci de mii de pacienți din întreaga lume și sunt efectuate aproximativ șase milioane de tratamente. Viziunea Diaverum este de a transforma îngrijirea renală, de a furniza servicii medicale de îngrijire la cele mai înalte standarde de calitate și de a oferi pacienților posibilitatea de a trăi o viață împlinită.
    Pe plan local, Diaverum România este al doilea cel mai mare furnizor privat de servicii de dializă, cu o prezență de douăzeci și sase de centre medicale de nefrologie și dializă la nivel național, având peste o mie doua sute de angajați ce îngrijesc anual aproximativ patru mii de pacienți cu boală cronică de rinichi.
    Beneficiind de o vastă experiență, Diaverum abordează în mod holistic ingrijirea pacientilor cu boala renala cronica de rinichi, având ca obiectiv facilitarea accesului la asistență medicală de cea mai înaltă calitate. În plus față de toate tipurile de tratament prin dializă: hemodializă, hemodiafiltrare, dializă peritoneală, dializă peritoneală automată, portofoliul nostru include o gamă extinsă de servicii conexe, printre care prevenție, diabet zaharat, nutriție și boli metabolice, cardiologie și analize medicale.
    Pentru mai multe informații despre Diaverum România, vă rugăm să accesați site-ul companiei noastre

    CE OFERIM:

    Ne dorim să avem alături colegi care să demonstreze și să promoveze misiunea Diaverum În plus, ca angajat Diaverum, veți lucra într-un mediu organizational plăcut, profesionist, în care veți primi sprijin din partea membrilor echipei și veți beneficia de un program unic de instruire.
    RESPONSABILITATI:

    Tine evidenta la zi a bolnavilor aflati in tratament in centrul de dializa in vederea raportarilor lunare, in sistemul informatic al companiei, respectand timpul de raportare prestabiliti pentru fiecare tip de raport si gradul de acuratete al infomatiilor solicitat de proceurile de lucru in vigoare;

    Inregistreaza in sistem bolnavii aflati in evidenta unitatii;

    Tine evidenta tuturor fiselor bolnavilor tratati;

    SIUI DIALIZA-Introducerea sedintelor de dializa si validarea cardurilor de sanatate

    Transmite in termen situatiile solicitate Directiilor de Sanatate Publica, Casei de Asigurari Sociale de Sanatate, Registrului Renal Roman si altor autoritati ale statului, avand aprobarea medicului sef;

    Preia raportul privind erorile de functionare ale sistemului informatic, intocmeste adresa catre Casa de Asigurari de Sanatate teritoriala, o supune aprobarii Medicului Sef si o tranmsite catre Casa de Asigurari de Sanatate insotita de exemple privind mesajele de eroare captate sau asigura depunerea ei la Registratura Casei de Asigurari de Sanatate;Colaboreaza cu Asistentul sef de tura pentru asigurarea validarii serviciilorRaspunde de mentinerea arhivei unitatii;

    Asigura functionarea si gestioneaza aparatura din dotare (calculatoare, imprimante, copiatoare, telefon, fax) si colaboreaza cu departamentul IT atunci cand vreunul din echipamentele specifice a suferit vreo defectiune

    Tehnoredacteaza computerizat materialele elaborate in cadrul centrului de dializa

    Verifica introducerea sistematica si la timp a rezultatelor analizelor medicale in sistemul informatic de catre persoana responsabila si informeaza Medicul Sef in situatia in care exista intarzieri in aceasta activitate

    Raspunde, impreuna cu Medicul Sef, de raportarea serviciilor medicale catre Casa Nationala de Asigurar de Sanatate / Casa de Asigurari de Sanatate Teritoriala

    CERINTE:

    Diploma de bacalaureat
    Cunostinte avansate de operare PC (MS Office - Excel, Internet). Diploma de instruire operator de calcul sau similar
    Minim 1 an de experienta in domeniu
    Buna abilitati de comunicare si relationare
    Bune abilitati de organizare si planificare
    Atentie la detalii si deprinderea de a lucra cu cifrele
    Orientare inspre solutii
    Rabdare si amabilitate
    Abilitatea de a lucra in echipa
    Comportament etic (onestitate si integritate, seriozitate, profesionalism)