Relationship Manager Micro - Cluj-Napoca, România - UniCredit Bank

    UniCredit Bank
    UniCredit Bank Cluj-Napoca, România

    3 săptămâni în urmă

    UniCredit Bank background
    Descriere
    Despre echipa:
    Cu noi ai întotdeauna parte de un mediu prietenos, care te susține și îți oferă libertatea de a acționa, de a explora și de a-ți atinge țelurile cu pasiune, creativitate și dinamism. Suntem alături de tine pentru a găsi împreună soluții flexibile și de durată. Te ajutăm să fii mereu cea mai bună versiune a ta în interacțiunile cu clienții, colegii și coechipierii.
    Responsabilitățile tale:

    Administrezi portofoliul alocat de clienţi persoane juridice, oferind consultanță de specialitate și promovând produsele băncii atât în sucursală, cât și pe teren
    Dezvolți și îmbunătățești calitatea portofoliului de clienți Micro (cifră de afaceri < 1 milion de euro)
    Pregatesti aplicatiile de credit conform reglementarilor si procedurilor in vigoare
    Contribui la atingerea obiectivelor definite de Divizia de Retail a Băncii
    Prospectezi activ piața și lucrezi la dezvoltarea portofoliului de clienți

    Profilul tău:

    Ai studii superioare - preferabil în economie sau domenii conexe
    Ai experiență de minim 2 ani în vanzari in sectorul bancar
    Ai cunoștinte de bază de analiză financiară
    Ai certificare în distribuția de asigurări conform cerințelor legale în vigoare – constituie avantaj
    Cunoști limba engleză la nivel avansat (vorbit și scris)
    Ai disponibilitate pentru activitate de teren
    Ești o persoană proactiva, cu abilități de comunicare
    Ești orientat/ă spre client și rezultate

    Pachet EXTRA beneficii:

    Valorile & Cultura UniCredit:

    Luăm în serios protecția datelor, securitatea și conformarea cu legislația privind protecția datelor cu caracter personal și a vieții private. Te invităm să parcurgi întregul document privind prelucrarea datelor cu caracter personal înainte de a aplica.