Buzău

    Farmacist sef depozit - Buzău, România - FARMACOM DISTRIBUTIE SRL

    FARMACOM DISTRIBUTIE SRL
    FARMACOM DISTRIBUTIE SRL Buzău, România

    1 săptămână în urmă

    Societatea FARMACOM DISTRIBUTIE SRL din Brasov, care activeaza in domeniul distributiei de medicamente, angajeaza Farmacist sef - Persoana responsabila pentru Depozitul din Buzau.
    Responsabilitati:

    Respecta si asigura respectarea Regulilor de buna practica de distributie;
    Organizeaza si verifica spatiul de distributie angro, dand fiecarei incaperi destinatia proiectata, pentru realizarea corecta a fluxului de distributie
    Stabileste si imparte sarcinile de serviciu generale si specifice pentru personalul din depozit
    Raspunde de evaluarea si selectarea clientilor punctului de lucru, in acord cu prevederile procedurii Acreditarea si verificarea clientilor
    Verifica si aproba lista furnizorilor aprobati si se asigura ca toti furnizorii sunt autorizati si respecta legislatia in vigoare
    Coordoneaza si verifica/ efectueaza activitatea de receptie calitativa si cantitativa conform procedurilor in vigoare
    Organizeaza si verifica activitatea de distributie a produselor - pregatirea comenzilor si livrarea lor
    Organizeaza si participa la procesul de tratare a reclamatiilor, de retragere sau de returnare conform procedurilor in vigoare
    Stabileste rutele de livrare si verifica formularele de livrare primite de la soferii livratori
    Participa la auditurile interne organizate de autoritatile competente
    Respunde de efectuarea activivatilor de autoinspectie
    Participa la desfasurarea in bune conditii a activitatii de farmacovigilenta
    Efectueaza instruirea personalului din subordine.

    Cerinte:

    Studii superioare Farmacie,
    Ocuparea anterioara a unei pozitii similare reprezinta un avantaj
    Foarte bune abilitati de comunicare
    Cunoasterea legislatiei specifice;
    Cunostinte de operare PC.

    Oferta

    Salariul fix
    Program de lucru de 8 ore/zi, luni - vineri
    Tichete de masa
    Prime de sarbatori.