Project Manager - București, România - Pro Fiduciaria

    Pro Fiduciaria
    Pro Fiduciaria București, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Descriere
    Project Manager
    Pro Fiduciaria își mărește echipa și căutăm o persoană comunicativă, analitică și extrem de bine organizată În plus, dacă îți dorești o colaborare pe termen lung într-o companie cu multe posibilități de dezvoltare, aplică pentru interviu. Abia așteptăm să ne cunoaștem

    Responsabilități:
    Administrează și gestionează relațiile contractuale cu clienții și furnizorii de servicii

    Monitorizează contractele și realizează actualizări;
    Supervizează fluxul facturilor fiscale (de plata sau de încasat) ;
    Verifică rapoartele de activitate;
    Realizează rapoarte lunare (bugete, resurse etc.).

    Gestionează documentele de interes general ale companiei

    Centralizează normele interne, procedurile etc. ;
    Scrie proceduri, sub coordonare Director department;
    Urmăreşte modificările apărute şi asigură actualizările necesare;
    Sesizează şi propune corecţii/metode de îmbunătățire a normelor interne.

    Planifică, administrează și coordonează proiectele și resursele alocate

    Elaborează planul de proiect și graficul de implementare pentru fiecare proiect;
    Planifică și conduce ședințele cu echipa de proiect și coordonează sau pregătește, după caz, materialele necesare;
    Dezvoltă, detaliază cerințe și bugete pentru proiectele coordonate;
    Coordonează și monitorizează progresul proiectelor folosind aplicații digitale specifice managementului de proiect;
    Asigura comunicarea cu persoanele implicate în proiect, urmărind îndeplinirea sarcinilor contractuale și satisfacerea cerințelor clientului.

    Menține legătura cu Directorul General

    pentru organizarea calendaristică a evenimentelor;
    Prioritizează și protejează în calendarul de business al Directorului General, spațiul alocat de acesta zilnic în organizarea activităților;
    Planifică și execută deplasările în scop de business;
    Organizare sedințe de follow-up cu echipa implicată în cadrul proiectelor și Directorul General;
    Se ocupă de corespondenţa (email) a Directorul General şi redactează răspunsuri la această (în măsura în care este abilitat/ă să facă acest lucru);
    Concepe şi redactează documente, prezentări şi rapoarte;
    Poate reprezenta managerul direct la întâlniri atunci când acesta nu este prezent.

    Cerințe

    Experiență dovedită pe un post similar (minim 3 ani);
    Competențe avansate de lucru în Excel;
    Utilizarea la nivel avansat a pachetului MS Office;
    Experiență în utilizarea instrumentelor de PM(Jira);
    Studii superioare;
    Experiență în utilizarea și administrarea platformelor de ticketing(Freshdesk).

    Abilități

    Multi-tasking, prioritizare și managementul eficient al timpului;
    Orientare către client și capacitatea de adaptare la diferite tipuri de caractere;
    Atenție la detalii;
    Competențe de relaționare și orientare proactivă către nevoile clientului;
    Competențe organizatorice și de prioritizare;
    Abilitatea de a gestiona și respectă termenele limită;
    Abilitatea de a interpreta nevoile sistemului și de a construi procese de sistem;
    Abilități de rezolvare eficientă a problemelor.

    Beneficii acordate

    Bonus de performanță
    Prime de sarbatori
    Tichete de masa
    Asigurare medicala privata

    Dezvoltare

    Team-building
    Traininguri de specializare
    Cursuri de dezvoltare personala
    O zi dedicată învățării în timpul zilelelor de muncă, care pot fi de folos în îndeplinirea responsabilităților. Pot fi cursuri, podcasturi, cărți, newslettere dedicate, testare aplicații sau orice alte informații care pot fi de folos la îndeplinirea responsabilităților avute la muncă.