Analist cumparari consultant furnizori - CodleaBrasov, România - D-Career

    D-Career
    D-Career CodleaBrasov, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    Căutăm un Analist cumpărări consultant furnizori pentru departamentul nostru de Material Control.

    Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste

    Responsabilități:

    • Întocmește si comanda materiile prime conform necesarul săptămânal din sistem;
    • Urmărește comenzile întocmite si livrarea acestora conform termenelor de livrare;
    • Modifică dacă este necesar comenzile pentru a asigura stocul optim;
    • Verifica permanent stocurile, le optimizează conform obiectivelor si supraveghează constant consumul de materiale;
    • Întocmește analize periodice referitoare la stocurile de material aflate in gestiune;
    • Administrează si actualizează datele care țin de achizițiile de materii prime.

    Cerințe

    • Studii universitare finalizate;
    • Cunoștințe de prelucrare electronica a datelor (MS-Office, Excel, Outlook);
    • Experiență intr-un domeniu similar – reprezintă un avantaj;
    • Cunoștințe de limba engleză – avansat; Germană – reprezintă un avantaj;
    • Capacitate de a lucra in echipa;
    • Bune abilități de comunicare si negociere;
    • Gândire analitică si flexibilă.

    Beneficii

    • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
    • Training inițial, programe de dezvoltare;
    • Mediu de lucru competitiv;
    • Prime anuale;
    • Acces gratuit la servicii medicale.

    Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Analist cumparari consultant furnizori.

    Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.