Bacău

    INGINER SUPORT TEHNIC si VANZARI - Bacău, România - SCHRACK TECHNIK S.R.L

    SCHRACK TECHNIK S.R.L
    SCHRACK TECHNIK S.R.L Bacău, România

    5 zile în urmă

    SCHRACK Technik ., filiala din România a firmei austriece SCHRACK Technik GmbH, producător şi furnizor de aparataj electric de joasă tensiune, cablare structurată, cabluri şi conductoare, corpuri de iluminat :

    ANGAJEAZA INGINER SUPORT TEHNIC si VANZARI
    Pentru:
    aparate şi echipamente pentru instalaţii electrice de joasă tensiune, cablare structurată, cabluri si conductoare, corpuri de iluminat

    În: BACĂU

    Descrierea Postului:
    INGINER SUPORT TEHNIC si VANZARI aparate şi echipamente pentru instalaţii electrice de joasă tensiune, cablare structurată, cabluri si conductoare, corpuri de iluminat

    - Oferirea de solutii tehnice profesionale in domeniul instalatiilor electrice, automatizarilor, iluminatului si cablarii structurate.
    - Dezvoltarea relatiilor cu clientii actuali;
    - Intocmirea de oferte tehnice si comerciale in concordanta cu solicitarile clientului
    - Gasirea de noi clienti in aria de responsabilitate
    -Intalinri si telefoane zilnice clientilor din aria de responsabilitate;
    - Rezolva operativ solicitarile clientilor si colegilor;
    - Acorda consultanta tehnica tuturor clientilor din aria sa;
    - Preocuparea permanaenta pentru satisfacerea clientilor;
    - Asigură intrarea în gestiune a mărfii,
    - Activități de logistică, ține relatia cu transportatorii si curierii

    Cerinţe:

    Studii superioare de inginerie electrica, energetică sau automatică,

    cunoştinţe de operare PC (WORD, EXCEL, POWER POINT),

    cunoştinţe de limbă germană sau engleză,

    cunoştinţe tehnice generale de electrotehnică,

    experienţă în domeniul vânzărilor de aparate, echipamente şi instalaţii electrice,

    buna citire si interpretare a schemelor si simbolurilor electrice

    buna cunoastere a pietei: concurenti, preturi, clienti, etc.

    posesor carnet de conducere B,

    spirit întreprinzător, perseverent, pro-activ, onest,

    disponibilitate pentru deplasări

    Se oferă:

    posibilitatea de a lucra într-o companie multinaţională de prestigiu,

    posibilitatea de a-şi construi o carieră în domeniul electric,

    posibilitatea de avansare în structura firmei,

    multiple traninguri tehnice si de dezvoltare personala,

    posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tânăr şi ambiţios,

    pachet salarial atractiv, în funcţie de realizări (inclusiv bonuri de masa),

    bonusuri de performanta atractive,

    Asigurare medicala privata

    PC/Lap – top, telefon mobil cu conexiune la internet si convorbiri nelimitate, etc.

    Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV şi scrisoarea de intenţie până la data de 15 MAI 2024