Craiova

    Marketing Specialist - Craiova, România - GENTLE ELECTRIC SOLAR S.R.L.

    GENTLE ELECTRIC SOLAR S.R.L.
    GENTLE ELECTRIC SOLAR S.R.L. Craiova, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    Descriere
    Descrierea jobului:

    Elaborarea conținutului pentru platformele de Social Media (copywriting);
    Administrarea platformelor de social media (Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok);
    Comenzi materiale promoționale (cataloage, flyere, rollup etc) – legătură directă cu furnizorii;
    Redactare texte reclame Google și Facebook;
    Redactare articole blog;
    Monitorizarea și gestionarea comentariilor/mesajelor pe platformele de social media;
    Monitorizarea și gestionarea comentariilor/recenziilor de pe website;
    Propunerea și implementarea ideilor, conceptelor și instrumentelor de marketing pentru promovarea serviciilor, creșterea notorietății și atragerea de noi clienți;
    Monitorizarea și analizarea rezultatelor campaniilor de marketing, pentru optimizarea costurilor și a rezultatelor obținute.

    Ce îți oferim:

    Un cadru prietenos, orientat către rezultate;
    Telefon de serviciu;
    Oportunități de creștere profesională și dezvoltare într-un mediu stimulant;
    Pachet salarial competitiv și beneficii atractive;
    Cultură organizațională bazată pe colaborare, inovație și excelență.

    Dacă te regăsești în această descriere și ești gata să te alături echipei noastre, te încurajăm să aplici pentru poziția de Specialist Marketing și să faci parte din povestea noastră de succes
    Candidatul ideal
    Vino în echipa Gentle Electric. Căutăm o persoană creativă și pasionată de marketing, cu o abordare strategică, orientată către rezultate. Ca specialist marketing vei juca un rol important în dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing, gestionând diverse proiecte cu scopul creșterii vânzărilor.

    Cerințe:

    Diplomă de licență, de preferat în Marketing/Comunicare/Jurnalism;
    Experiență de minim 2 ani într-o poziție de specialist marketing/comunicare sau într-o poziție asemănătoare;
    Experiență în planificarea și implementarea de campanii de promovare, organizare de evenimente, dezvoltare de conținut etc;
    Stăpânirea platformelor de social media (Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok);
    Cunoștințe de bază despre administrarea conturilor business pe social media;
    Cunoștințe WordPress;
    Bun comunicator, atât în limba română, cât și în limba engleză;
    Cunoștințe editarea video;
    Cunoștințe Canva, Adobe Photoshop.

  • BACOLUX SRL

    Specialist Marketing

    Găsit în: beBee S2 RO - 2 zile în urmă

    BACOLUX SRL Craiova, România Full time

    Activitățile tale: · • Gestionezi site-urile companiei · • Planifici, creezi și programezi postările de pe canalele de Social Media · • Realizezi rapoarte de performanță privind evoluția paginilor de Social Media · • Creezi, gestionezi și realizezi rapoarte privind performanța ca ...

  • GENTLE ELECTRIC SOLAR S.R.L.

    SEO Specialist

    GENTLE ELECTRIC SOLAR S.R.L. Craiova, România Full time

    Descrierea jobului: · Monitorizezi și optimizezi website-ul, astfel încât să fie cât mai bine indexat în motoarele de căutare, în scopul creșterii traficului și a vânzărilor organice; · Analizezi website-ului și propui modificărilor în ceea ce privește structura, conținutul și al ...