Gestionar Depozit - Afumați, România - PREMIUM STORE SRL

    PREMIUM STORE SRL
    PREMIUM STORE SRL Afumați, România

    3 săptămâni în urmă

    Descriere
    Candidatul Ideal

    Candidatul ideal pentru rolul de Gestionar Depozit este cineva proactiv și orientat către detalii. Experiența anterioară în gestionarea depozitelor și cunoștințele despre utilizarea sistemelor informatice
    Fiabilitatea și capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic sunt, de asemenea, calități esențiale pentru acest rol.
    Absolvent studii medii; Autorizatie ISCIR; Minimum 1 an experiență pe un post similar;
    Cunoștinte operare PC (Excel); Cunostinte de gestiune primară;

    Ești profilul ideal dacă te identifici printre următoarele:

    Experiență anterioară în gestionarea depozitelor sau într-un rol similar este preferabilă.
    Abilități de lucru cu computere și experiență în utilizarea programelor informatice
    Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona eficient multiple sarcini și priorități.
    Abilități excelente de comunicare și cooperare în echipă.
    Capacitatea de a lucra cu atenție la detalii și de a asigura acuratețea datelor.
    Orientare către rezultate și capacitatea de a se adapta rapid la schimbări.

    Descrierea jobuluiResponsabilități:

    Gestionează Intrările și Ieșirile de produse:
    Înregistrează cu precizie ieșirile de marfa din depozit ,utilizând sistemul informatic
    Primește si recepționează marfa pe baza avizelor de livrare și a facturilor;
    Operează iesirile de marfa în sistem;
    Verifică și confirmă corectitudinea datelor înregistrate în sistem, asigurându-se că informațiile sunt actualizate și precise
    Organizează și gestionează eficient documentația depozitului pentru a asigura o accesibilitate și o recuperare ușoară a informațiilor.

    Operațiuni de Încărcare și Descărcare

    Asistă și ajută la procesele de încărcare și descărcare a produselor, oferind suport logistic și asigurându-se că operațiunile sunt efectuate în conformitate cu standardele de siguranță și eficiență.

    Monitorizare a Stocurilor:

    Urmează procedurile stabilite pentru monitorizarea și raportarea stocurilor de produse din depozit.
    Participă la inventare și reconcilieri periodice ale stocurilor pentru a asigura precizia datelor.

    Colaborare și Comunicare:

    Comunică și colaborează cu colegii din departamentul de vanzari și alte departamente relevante pentru a asigura un flux de lucru eficient și o coordonare corespunzătoare a activităților depozitului.
    Pregatirea corecta a marfii pentru livrare, conform documentelor care insotesc marfa;
    Intocmeste documentele necesare eliberarii bunurilor din gestiune;
    Preluare gestiune;
    Gestionare receptie si inventariere marfa depozit;
    Gestionare intrari-iesiri depozit;
    Organizare rafturi depozit;
    Operare documente cu aferente activitati.

    si pregateste tot ce se livreaza urmarind prioritatile de livrare2. Ajuta la incarcarea si descarcarea camioanelor cu marfa, cand si daca este cazul curata a rampei de control responsabil de buna functionare a utilajelor folosite paletilor cu marfa pentru livrare stivuitorul, transpaletul manual hidraulic, transpaletul electric marfa pe rastelul de depozitare si are grija de sculele si dispozitivele primite in dotare de activitatea si calitatea lucrarilor effectuateătirea comenzilor pentru expediere conform procedurilor companiei.ținerea curățeniei și ordinii în depozit. cu echipa pentru optimizarea proceselor logistice
    Programul de munca este de Luni pana Vineri, interval orar 09:30 - 17:30.Locatie Afumati