Customer Support Team Leader - București, România - BTR Exchange

    BTR Exchange
    BTR Exchange București, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    BITCOIN ROMANIA este primul operator și liderul pieței #cryptoATM din Romania și din Europa de Est, fiind și deținătorul primei și celei mai mari platforme de tranzacționare de cryptomonede din piața locală.
    Povestea noastra a inceput in Mai, atunci cand am inaugurat in Bucuresti primul crypto-ATM din Europa continentala. Astazi ne indreptam rapid catre 100+ unitati crypto-ATM si intentionam sa ne acceleram cresterea in toata Romania.

    Prezentare generală a poziției:
    în calitate de Customer Support Team Lead, vei fi responsabil(ă) pentru supravegherea și gestionarea unei echipe de (2) reprezentanți ai serviciului pentru clienți și (2) agenți de securitate pentru a asigura furnizarea de servicii de înaltă calitate și atingerea obiectivelor de performanță. Vei juca un rol cheie în instruirea, instruirea și motivarea membrilor echipei pentru a excela în rolurile lor, precum și în conducerea inițiativelor de îmbunătățire continuă pentru a spori eficiența și eficacitatea generală a echipei.

    Principalele tale responsabilitati vor fi:

    • Oferiti customer support fizic, telefonic si prin chat pentru clientii companiei

    • Conduceți prin exemplu și oferiți coaching, feedback și formare continuă membrilor echipei pentru a le îmbunătăți abilitățile și capacitățile.

    • Monitorizați și evaluați performanța echipei și luați măsuri corective după cum este necesar pentru a îmbunătăți performanța.

    • Gestionați întrebările escaladate ale clienților și rezolvați problemele în timp util și profesional.

    • Colaborati cu alte departamente pentru a asigura comunicarea și coordonarea fără întreruperi a activităților.

    • Optimizați procesele fluxului de lucru și îmbunătățiți eficiența generală a echipei.

    • Generați rapoarte și analizați datele pentru a identifica tendințele, modelele și zonele de îmbunătățire.

    Calitatile de care ai nevoie pentru a avea success:

    • Licență în comunicare, administrarea afacerilor sau un domeniu conex (de preferat).

    • Experiență dovedită de cel puțin 2 ani într-un mediu de call center, de preferință incluzând experiență într-un rol de supervizare sau de conducere.

    • Abilități de conducere și management, cu capacitatea de a inspira și motiva membrii echipei.

    • Abilități de comunicare excelente, atât verbale cât și scrise, cu capacitatea de a interacționa eficient cu clienții și membrii echipei.

    • Cunoașterea aplicațiilor software Microsoft Office și soluții specifice call center (. While1).

    • Abilitatea de a prospera într-un mediu dinamic, cu ritm rapid și de a se adapta la prioritățile în schimbare.

    • Abilități puternice de rezolvare a problemelor și atenție la detalii.

    • Capacitatea de a lucra cu program flexibil, inclusiv seara și la sfârșit de săptămână, după cum este necesar.

    Beneficii:

    • Sansa de a lucra in domeniul crypto, un domeniu inovativ si de viitor

    • Amplasare birou ultracentrala

    • Mediu de lucru colaborativ și de sprijin

    • Proiecte interesante și provocatoare

    Dacă sunteți pasionat(a) de a oferi servicii excepționale pentru clienți și aveți abilitățile necesare pentru a motiva și inspira o echipă, ne-ar plăcea să facem cunoștință