Constanţa

    Specialist Doctor - Constanța, România - OMV Global Solutions

    OMV Global Solutions
    OMV Global Solutions background
    Descriere
    Responsabilitati:

    Este responsabil pentru desfășurarea tuturor activităților necesare în conformitate cu prevederile legale, cu reglementările interne PetroMed Solutions și cerințele superiorului direct în zona de responsabilitate alocată , fiind responsabil pentru îndeplinirea acestora în termenele și parametrii de cost conveniți.
    Acționează în calitate de autoritate medicală de specialitate în cadrul clinicii și în zonele alocate și consilier de încredere pentru reprezentanții conducerii locale a grupului OMV Petrom în toate aspectele de sănătate, oferind îndrumări cu privire la domeniile de îmbunătățire identificate referitor la serviciile medicale și beneficiile de sănătate; propune măsuri de îmbunătățire concentrându-se pe o mai bună performanță generală a PetroMed Solutions, precum și pe construirea, menținerea și îmbunătățirea relațiilor și identificarea nevoilor suplimentare ale clienților pe care PetroMed Solutions le-ar putea satisface ca bază pentru dezvoltarea afacerilor
    Face propuneri pentru dezvoltarea strategiei PetroMed, a programelor, proiectelor, campaniilor etc. pe baza lecțiilor învățate în operațiunile zilnice. Arată o bună înțelegere a interdependențelor dintre activitățile de afaceri ale grupului
    OMV Petrom și impactul lor potențial asupra sănătății angajaților; acționează ca instructor pentru subordonații funcționali (asistente medicale), sprijinind dezvoltarea lor pe termen mediu și asigurând transferul de cunoştinţe
    Contribuie cu expertiza profesională la recomandarea, elaborarea și implementarea standardelor, proceselor, comunicațiilor, instruirilor și sistemelor de îmbunătățire a prestării de servicii medicale în cadrul PetroMed Solutions (cu accent la nivelul Grupului OMV Petrom în zonele alocate); se asigură că toate procesele definite în aria de responsabilitate alocată îndeplinesc cerințele legale și interne ale grupului OMV Petrom
    Efectuează raportarea datelor cu caracter medical în cadrul proceselor, instrumentelor și modelelor stabilite de superiorul direct; caută oportunități de eficientizare și îmbunătățire a raportării curente și transmite propuneri de îmbunătățire superiorului direct; asigură acuratețea și integritatea datelor și, de asemenea, confidențialitatea, dacă este necesar

    Cerinte:

    () medicină generală/medicină de familie; competența de urgență prespitalicească reprezintă un avantaj
    Experiență profesională relevantă: >5 ani de experiență ca medic; cel puțin 1 an experiență ca medic practician în medicina generală / medicină de familie, având autorizație de liberă practică
    Cunoştinţe practice: Buna cunoaștere a proceselor și a metodologiilor referitoare la serviciile medicale ale companiei; buna cunoaștere a cadrului juridic relevant aplicabil activităților profesionale și modul de aplicare a acestora în cabinetul medical; buna înțelegere a prestării serviciilor de sănătate, în special în domeniul medicinei muncii; bune aptitudini de management al persoanelor; bună gestionare a conflictelor, rezolvarea problemelor și abilitățile de soluționare a acestora; o bună imagine de ansamblu și înțelegere a asistenței medicale pentru angajații din industria petrolieră; cunoștințe solide și înțelegere privind legislația / regulile, reglementările interne / liniile directoare în domenii multiple; Cunoștințe solide privind gestionarea urgențelor medicale/medicina muncii
    Competențe IT: cunoștințe de operare a calculatorului, având cunoștințe de utilizare a pachetului Office standard, inclusiv Outlook, Excel, Word
    Competențe lingvistice: cunoștințe (scris și vorbit) engleză la nivel mediu
    Altele: Permis de conducere categoria B; disponibilitate de a lucra ocazional pe teren

  • Reckitt

    Reprezentant medical_Constanta si Tulcea

    1 săptămână în urmă

    Reckitt Constanța, România Full time

    Cautam un Reprezentant Medical localizat in Constanta care sa se alature echipei noastre si sa acopere judetele Constanta si Tulcea. · Responsabilitati: · Selectarea grupului de clienti (doctori din diferite specializari si farmacii) in conformitate cu directiile si clasamentul d ...